
| Parameter | Value |
|---|---|
| Reference Type | Internal, Supply |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 4.5 V |
| Analog Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 12 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Settling Time | 4.8 µs |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Differential Output | No |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 604
Distributors
pcbx
Unit Price$3.79801
Ext.Price$3.79801
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.79801 | $3.79801 |
| 10 | $2.91387 | $29.13870 |
| 25 | $2.69274 | $67.31850 |
| 50 | $2.56826 | $128.41300 |
| 100 | $2.44953 | $244.95300 |
| 300 | $2.35477 | $706.43100 |
| 500 | $2.26370 | $1131.85000 |
